BARFne narzędzia

Autor: tech. wet. Agnieszka Cholewiak-Góralczyk, dietetyk psów i kotów

Co jest potrzebne do zrobienia barfu?

Pewnie nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, że do tego żeby BARFować będą potrzebne Ci narzędzia! Noże w domu ma każdy, ale potrzebujesz ostrych noży więc przyda się ostrzałka 🙂 Noże powinny być porządne – chodzi o komfort i bezpieczeństwo Twojej pracy podczas szykowania posiłków dla Twojego pupila. Pamiętaj, że jednorazowo będziesz przygotowywał najpewniej od kilku do kilkunastu kilogramów BARFa. Poza nożami przydadzą Ci się:

  • waga jubilerska do odmierzania suplementów (dostępna w internecie bez problemu i za niewielką kwotę, nie oszczędzaj na tym, bo dokładność w odmierzaniu suplementów w diecie BARF jest kluczowa!)
  • jeśli masz duże zwierze albo więcej zwierząt: maszynka do mielenia mięsa
  • chociaż malutka zamrażarka
  • pojemniki do pakowania BARFa albo mięsa (muszą być przeznaczone do przechowywania żywności i do mrożenia, szukaj odpowiednich oznaczeń na produkcie!)
  •  jeśli zamierzasz obrabiać tuszki to przydadzą się tasaki oraz już bardziej specjalistyczne noże do filetowania a także siekierka 😉
  • deska do krojenia mięsa
  • jak masz psa to foremki na suplocuksy
  • micha do mieszania kociego BARFa lub BARFa dla mikropsa

Moje odkrycie: rękawiczki do obróbki mięsa, są do kupienia w necie- takie jak dla rzeźnikow. Dla wegetarian i wegan, którzy mają trudność przy dotykaniu mięsa przydadzą się długie rękawice (takie jak do inseminacji krów) oraz intensywnie pachnąca maść aby posmarować się nią pod nosem – nie będzie tak czuć zapachu mięsa.

Przyda się też dobry serial – chwilę to potrwa 🙂

Powodzenia!

Udostępnij wpis

Odbierz darmowy ebook!

Dołącz do naszego newslettera i odbierz darmowy ebook „Jajko w diecie psa i kota”. 

Polecane wpisy

Polska uzyskuje status kraju wolnego od choroby Aujeszkiego
Newsy

Polska wolna od choroby Aujeszkiego

Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii, Krzysztof Jażdżewski, poinformował wczoraj o decyzji uznania Polski jako kraju wolnego od choroby Aujeszkiego. Życiowa zmiana dla hodowców trzody chlewnej Po

Optymalna częstotliwość karmienia zależy od wielu czynników, takich jak wiek, wielkość, aktywność fizyczna oraz zdrowie zwierzęcia. Ile razy dziennie karmić psa lub kota? 
Żywienie zwierząt

Ile razy dziennie karmić psa lub kota? 

Posiadając psa lub kota jako członka naszej rodziny, jednym z najważniejszych czynników utrzymania ich zdrowia i dobrej kondycji jest odpowiednie żywienie. Jednym z najczęstszych pytań,