Poznaj dietetyka

Katarzyna Szrajda dietetyk zwierzęcy online

Katarzyna Szrajda

Zoofizjoterapeuta, zoodietetyk, zoopsycholog, instruktor psiego fitnessu
Moja przygoda ze zwierzętami rozpoczęła się już w 4 roku życia, kiedy to mama zaraziła mnie swoją pasją do koni i jeździectwa. Od tamtego czasu nieustannie w moim życiu były konie, a niedługo później również pojawiły się psy i koty. W wieku 18-stu lat zdobyłam Złotą Odznakę Jeździecką, wyrobiłam papiery instruktora jazdy konnej (Instruktor szkolenia podstawowego PZJ) i przez 3 lata pracowałam z jeźdźcami na różnym poziomie zaawansowania.
 
 Z wykształcenia jestem magistrem dietetyki ludzkiej, który zawsze marzył o pójściu na weterynarię. Dlatego moją ścieżkę kariery przeniosłam w 100% na pracę ze zwierzętami. W 2020r. rozpoczęłam szkołę dla zoofizjoterapeutów koni, a następnie w 2021r. zostałam również zoofizjoterapeutą małych zwierząt (psy i koty). Równolegle robiłam kurs dla zoopsychologów, aby jeszcze bardziej zgłębić wiedzę na temat behawioru zwierząt.
 
W 2022r. ukończyłam pierwszą edycję rocznego kursu z zakresu Dietetyki psów i kotów prowadzony przez Agnieszkę Cholewiak- Góralczyk oraz Katarzynę Towalewską w Warszawie. Połączenie zdobytych przez lata umiejętności daje mi możliwość odpowiednio prowadzić pacjenta pod kątem dietetycznym oraz sprawnościowym, co bardzo dobrze sprawdza się w przypadku psich sportowców, jak również psów otyłych.Prowadzę konsultacje dla chorych i zdrowych zwierząt, edukuję właścicieli w jaki sposób zdrowo odżywiać swojego pupila. Uwzględniając możliwości opiekunów oprócz przygotowywania indywidualnych planów żywieniowych na bazie diety BARF oraz jej gotowanego odpowiednika, pomagam również w doborze karm komercyjnych.
 
Prywatnie jestem właścicielką dwóch koni oraz dwóch psów (2 letni pudel średni oraz 8-miesięczny mix uratowany z budy). Jeśli znajduję wolny czas, uwielbiam podróżować, ćwiczyć z moimi psami (psi fitness, mantrailing, agility na poziomie bardzo podstawowym), jeździć na moich koniach w tereny oraz czytać kryminały.

Stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach, szkoleniach, oraz webinarach.

Zakres usług:
– układanie diety BARF oraz jej gotowanego odpowiednika
– dobór karm komercyjnych
– przygotowywanie planów suplementacyjnych (np. dla psów sportowych, pod konkretne jednostki chorobowe)
– żywienie w konkretnych jednostkach chorobowych
– pomoc w odchudzaniu
– zoofizjoterapia (terapia manualna, manipulacje powięziowe, hirudoterapia, akupunktura, kinesiotaping, fizykoterapia: magnetoterapia, laseroterapia wysokoenergetyczna i biostymulacyjna, sonoterapia, elektroterapia).
– przygotowywanie planów treningowych
 
Gdzie mnie znajdziesz:
  • SmartDog przy ul. Piotrkowskiej 41A w Gdańsku (Ujeścisko)
  • Konsultacje online