Poznaj dietetyka

1706798699011

Lidia Kołakowska

Dietetyk psów i kotów (zoodietetyk), zootechnik, catsitter

Odkąd pamiętam interesuję się szeroko rozumianym dobrostanem zwierząt oraz poszerzaniem wiedzy w tym zakresie, od kilku lat szczególnie związanym z żywieniem kotów i psów.

Zajmuję się opracowywaniem planów żywieniowych (głównie dieta BARF lub jej gotowany odpowiednik) dla psów i kotów zdrowych, jak i tych chorych. Odpowiednie żywienie zwierząt jest istotnym elementem dbania o ich prawidłowy rozwój i zachowanie dobrostanu, a przy obecnym spadku jakości karm i intensywnym wzroście cen za karmy wysokiej jakości jest to coraz trudniejsze.
Rozwiązaniem jest dieta przygotowywana samodzielnie w domu na podstawie przepisu, który dostosowuje się do danego psa lub kota oraz budżetu opiekuna.

Z wykształcenia jestem inżynierem po kierunku Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich na SGGW w Warszawie. Temat mojej pracy inżynierskiej dotyczył niczego innego jak wpływu diety BARF na stan zdrowia u kotów z problemami nerkowymi.

Ponadto ukończyłam kurs zawodowy „Dietetyka psów i kotów” zorganizowany przez specjalistki w żywieniu psów i kotów w Polsce: Agnieszkę Cholewiak-Góralczyk oraz Katarzynę Towalewską.

Dodatkowo od kilku lat pracuję jako catsitter i opiekuję się kotami na czas wyjazdu opiekunów.

Zapraszam do śledzenia moich social mediów oraz na konsultacje online 🙂