Fundacja Surowe Kotki i Psy

Konsultacje

Konsultacje dietetyczne

Wsparcie żywieniowe i pomoc w doborze odpowiedniej diety zarówno dla zdrowych psów i kotów, jak również z chorobami przewlekłymi.

Konsultacje gastroenterologiczne

Specjalistyczne wsparcie dedykowane psom i kotom z problemami z układem pokarmowym takich jak przewlekłe biegunki, wymioty, IBD.

Zoofarmakognozja Stosowana

Metoda wspierająca leczenia zwierząt od strony psychicznej, jak i fizycznej z wykorzystaniem naturalnych olejków eterycznych, roślin leczniczych i ziół.

Konsultacje dietetyczne

Oferujemy dwie formy konsultacji żywieniowych: stacjonarne w Markach pod Warszawą oraz online. Przyjmujemy psy, koty oraz fretki.  

Na konsultację online możesz zgłosić się do wszystkich naszych specjalistów: Agnieszki Cholewiak-Góralczyk, Aleksandry Szuby, Marii Budzyk, Michaliny Śliwińskiej, Kasi Szrajdy, Basi Demczuk, Joanny Kempa, Magdy Dymarczyk oraz Tomasza Pateja.

Na konsultację stacjonarną w Markach pod Warszawą możesz umówić się do: Agnieszki Cholewiak-Góralczyk, Michaliny Śliwińskiej, Basi Demczuk oraz Tomasza Pateja.

Przed zapisem zapoznaj się z regulaminem konsultacji. 

 
Fundacja Surowe Kotki i Psy
Fundacja Surowe Kotki i Psy

Co obejmuje konsultacja?

Wywiad zdrowotno-żywieniowy

Analiza wyników badań oraz stylu życia pacjenta pod kątem żywieniowym i wprowadzenie ewentualnych zmian w diecie z nimi związanych.

Rozmowa 1:1

Podczas konsultacji możesz uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania związane ze sposobem żywienia Twojego pupila.

Indywidualny plan działania

Plan diety zawierający wszelkie instrukcje i zalecenia żywieniowe oraz suplementacyjne, a także uwzględniający stan zdrowia Twojego pupila oraz alergie i nietolerancje.

Zalecenia żywieniowe

Indywidualnie opracowany jadłospis, uwzględniający wszystkie niezbędne składniki i suplementy.

Cennik konsultacji

Najczęściej zadawane pytania

Analizę wyników badań, konsultację telefoniczną bądź stacjonarnie, ułożenie diety/dobranie karm, dobranie suplementów, przekazanie informacji, które są istotne dla lekarza i dla opiekuna – co robić i jak postępować. Następnie do dwóch tygodni od otrzymania zaleceń można zadać dodatkowe pytania zebrane w jednym mailu w tytule podając imię zwierzaka.

Podczas pierwszej konsultacji przeprowadzony zostanie wywiad dietetyczny dotyczący Twojego zwierzęcia i Waszego stylu życia, jak również interpretacja dostarczonej dokumentacji medycznej i dotychczasowego sposobu odżywiania. Omówiony zostanie formularz dietetyczny, który powinieneś wypełnić przed konsultacją. ( stanowi on podstawę do rozmowy, pozwala na przekazanie wszystkich ważnych informacji, a dietetyk zawsze będzie mógł wrócić do niego, jeśli dojdzie do procesu układania zaleceń dietetycznych.)

Czas trwania jednej konsultacji do 60 minut. 

Konsultacje kolejne mogą spełniać rolę motywatora, kontroli postępów, modyfikacji diety ale również dają możliwość regularnego uzyskiwania odpowiedzi na nurtujące pytania

Konsultacja kolejna odbywa się zazwyczaj po 6-8 tygodniach stosowania zaleceń dietetycznych lub w zależności od potrzeb właściciela zwierzęcia. Czasami wystarczające są kontrole co kilka miesięcy.

Częstotliwość konsultacji jest uzależniona również od dyspozycyjności dietetyka i wolnych terminów, dlatego sugerujemy rezerwację i opłacanie terminów z wyprzedzeniem.

Pierwsza konsultacja może się odbyć osobiście w gabinecie, poprzez telefon (tylko z numerami polskimi), lub online (możliwości zależne od wybranego dietetyka). 

Oczywiście, podczas konsultacji omówimy wszelkie możliwości żywieniowe Twojego pupila i w oparciu o wyniki badań wybierzemy najlepszą opcję. 

Badania obowiązkowe przed pierwszą wizytą to: morfologia, biochemia, jonogram (wapń, fosfor, sód, potas, chlorki, magnez) oraz historia leczenia. 

Dobrze jest mieć aktualne USG, badanie moczu, kału oraz echo serca. 

Choć jesteśmy zwolenniczkami diet surowych to oferujemy ułożenie także innych diet. 

Tak, jak najbardziej. 

Konsultacje gastroenterologiczne

Na konsultacje gastroenterologiczne przyjmuje lek. wet. Sonia Zaleska. Wizyty odbywają się stacjonarne w Markach pod Warszawą [ w czwartki ]  oraz online. Przyjmujemy psy oraz koty.

Pierwsza wizyta odbywa się wyłącznie stacjonarnie w Markach pod Warszawą. 

Przed zapisem zapoznaj się z regulaminem konsultacji gastroenterologicznych.

 

Zoofarmakognozja Stosowana

 Wizyty odbywają się wyłącznie stacjonarnie w Markach pod Warszawą. Przyjmuje Agnieszka Cholewiak Góralczyk. 

Przed zapisem zapoznaj się z regulaminem konsultacji.