Fundacja

Surowe Kotki i Psy

Założona w 2016 roku Fundacja Surowe Kotki i Psy jako główny cel statutowy wybrała inspirowanie i promowanie zdrowego żywienia zwierząt domowych, w szczególności psów i kotów. Ponadto skupiamy się na pomocy fundacjom, stowarzyszeniom i osobom działającym na rzecz zwierząt poprzez edukację na temat żywienia.

Bierzemy czynny udział w organizacji targów, spotkań, seminariów, konferencji i szkoleń mających promować prawidłowe żywienie zarówno psów jak i kotów. Nasza działalność jest ukierunkowana na propagowanie karmienia zwierząt dietą odpowiadającą potrzebom gatunkowym, w tym dietą BARF oraz na zapewnienie im odpowiedniego dobrostanu dla zachowania ich zdrowia fizycznego i prawidłowej kondycji psychicznej.

Współpracujemy również z innymi organizacjami pozarządowymi zajmującymi się pomocą zwierzętom oraz uczestniczymy w procesach certyfikacyjnych artykułów dla zwierząt.

Dołącz do naszej grupy edukacyjnej na Facebooku.

Poznaj nasz zespół

Agnieszka Cholewiak-Góralczyk

Agnieszka Cholewiak-Góralczyk

Tech. weterynarii, behawiorysta, dietetyk

Specjalizuje się w żywieniu psów i kotów oraz opracowywaniu planów żywieniowych (w tym diety BARF) dla zwierząt zarówno chorych, jak i zdrowych.  Jest autorką 4 książek na temat żywienia psów i kotów oraz wielu artykułów publikowane w czasopismach branżowych dla opiekunów zwierząt. Założycielka fundacji Surowe Kotki i Psy, promującej zdrowe żywienie kotów i psów.

Oprócz tego, że jest dietetykiem, jest profesjonalną i certyfikowaną behawiorystką, która ukończyła kurs COAPE z zakresu behawioryzmu zwierząt.

Aleksandra Szuba

Lek. weterynarii, dietetyk

Ma 8 psów zaprzęgowych, opiekuje się nimi, a jej narzeczony trenuje je w sporcie psich zaprzęgów. Jest Prezesem Klubu Zaprzęgowego i mega (mega!) psiarą, ale z miękkim miejscem w serduszku dla kotów.  

Do tego karmi całe swoje towarzystwo BARFem. Jest jedną z najsilniejszych osób, jakie w życiu poznałam i się nigdy nie poddaje. Jak my wszystkie jest fanką literatury fantasy i kocha tatuaże, których ma już całkiem sporo.

Aleksandra Szuba
Katarzyna Towalewska dietetyk zwierzęcy online

Katarzyna Towalewska

Dietetyk

Specjalizuje się w dietetyce kotów, zarówno zdrowych jak i chorych. Pracuje z pacjentami na karmach komercyjnych oraz z tymi na dietach przygotowywanych samodzielnie w domu. Prowadzi edukacyjny profil na Facebooku „Kot Czarek – o dietetyce w teorii i praktyce”.

Działa w Fundacji Surowe Kotki i Psy propagując zdrowe żywienie psów i kotów wśród opiekunów zwierząt. Jest członkiem The European Society of Veterinary and Comparative Nutrition (ESVCN).

Maria Budzyk

Dietetyk

Z wykształcenia psycholog, hodowca owiec i kóz, w wolnych chwilach trenuje pasterstwo ze swoim psem- owczarkiem belgijskim odmiany tervueren z linii użytkowej.  Choroba nerek jej nieżyjącego już maine coona spowodowała, że zainteresowała się dietą BARF w czasach, gdy jeszcze to sucha karma wiodła prym.

Dzisiaj dla odmiany poza sportem oddaje się problemom układu pokarmowego, które mocno gnębią współczesne zwierzęta. Testując na swoim psie z IBD ciągle szuka nowych alternatyw, które pozwoliłby zrozumieć, dlaczego ta paskudna choroba jest tak trudna do wyleczenia, jak poprawić życie zwierząt mierzących się z nieustającymi kłopotami ze strony układu trawiennego. 

Maria Budzyk dietetyk zwierzęcy online
Berenika Niesłuchowska dietetyk zwierzęcy online

Berenika Niesłuchowska

Behawiorysta, dietetyk

Zajmuje się dietetyką psów i kotów. Przygotowuje plany żywieniowe dla zwierząt zdrowych i chorych. Pracuje przede wszystkim na dietach przygotowywanych samodzielnie przez opiekunów w domu (dieta BARF).

Od kilku lat prowadzi edukacyjną stronę Kotuszkowo.pl i powiązane z nią media społecznościowe, na których popularyzuje wiedzę z zakresu żywienia i behawioru zwierząt. Dodatkowo publikuje artykuły branżowe, prowadzi wykłady i angażuje się w akcje na rzecz zwierząt. Prywatnie opiekunka 3 kotek: Saszy, Aiszy i Elzy oraz suczki Miji.

Michalina Śliwińska

Behawiorysta, dietetyk

Behawiorystyką zajmuje się od 2 lat. Specjalizuje się w rozwiązywaniu konfliktów w kociej grupie oraz przygotowywaniu kotów i ich opiekunów do zmian, takich jak pojawienie się w domu dziecka lub kolejnego kota. W dietetyce najchętniej układa diety BARF dla zwierząt z chorobami układu pokarmowego.

Ukończyła studia podyplomowe z Behawiorystyki kotów i kurs zawodowy z Dietetyki psów i kotów. W swojej pracy zwraca uwagę na behawioralne aspekty żywienia i łączy wiedzę z zakresu tych dwóch dziedzin, dzięki czemu pomaga swoim podopiecznym w kompleksowy sposób.

Michalina Śliwińska dietetyk zwierzęcy online
Tina Babiś prostypr.pl

Tina Babiś

Specjalistka ds. PR i marketingu, grafik

Specjalistka ds. content marketingu, WordPress oraz social media. 
Z wykształcenia grafik komputerowy, z zamiłowania podróżniczka.

Od 5 lat wspiera firmy w biznesie online, projektując strony WWW, tworząc strategie marketingowe oraz budując rozpoznawalność w mediach społecznościowych. CEO firmy PROSTYPR. 

Tomek Patej

Dietetyk

Rodzynek w stajni Surowych Kotków, działający pod marką osobistą „BONE-a-PET-it, czyli po męsku o mięsku”. Wiedzę płynącą z wykształcenia (jest magistrem AWF ze specjalizacją w sportach siłowych, gdzie żywienie i suplementacja odgrywają ważną rolę) oraz marzenie by zapewnić zdrowie i długowieczność swojemu starszemu psu, przekuł na dyplom certyfikowanego specjalisty żywienia psów i kotów.  

Skutecznie wprowadza opiekunów w tajniki sztuki samodzielnego przygotowywania jakościowych posiłków dla ich zwierzaków (dieta BARF). Jego żona, Kasia Zendog, doświadczona psychoterapeutka psów, motywuje go do poszukiwania związków między sposobem żywienia a zachowaniem psów, dzięki czemu zalecenia dietetyczne Tomka wspierają terapie psich pacjentów Kasi.

Tomek Patej dietetyk zwierzęcy online
Sonia Zaleska

Sonia Zaleska

Gastroenterolog

Tytuł lekarza weterynarii otrzymałam w 2019 r., kończąc studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Gastroenterologią zajmuje się od 2020 roku. Głównie interesuje się chorobami jelit. Widzę bezpośrednią korelacje między dobra dietą a chorobami układu pokarmowego – stad decyzja o pracy w Fundacji Surowe Kotki i Psy. Miłośniczka psów i kotów. Prywatnie właścicielka psa Fevera i kota Kefira. Poza pracą interesuje się behawiorem psów i kotów, szkoleniem psów, podróżami i narciarstwem.

Kasia Szrajda

Zoofizjoterapeuta, zoodietetyk, zoopsycholog, instruktor psiego fitnessu

 
 Z wykształcenia jestem dietetykiem ludzkim, który zawsze marzył o pójściu na weterynarię. Dlatego moją ścieżkę kariery przeniosłam w 100% na pracę ze zwierzętami. W 2020r. rozpoczęłam szkołę dla zoofizjoterapeutów koni, a następnie w 2021r. zostałam również zoofizjoterapeutą małych zwierząt (psy i koty). W 2022r. ukończyłam pierwszą edycję rocznego kursu z zakresu Dietetyki psów i kotów prowadzony przez Agnieszkę Cholewiak- Góralczyk oraz Katarzynę Towalewską w Warszawie. 
Katarzyna Szrajda dietetyk zwierzęcy online
Hanna Lewandowska dietetyk zwierzęcy online

Hanna Lewandowska

Wsparcie merytoryczno-administracyjne

Dietetyką interesuje się od 2018 roku, wtedy też adoptowała kotkę Kisię i zaczęła zgłębiać temat żywienia, a szczególnie diety BARF. Brała udział w licznych szkoleniach z zakresu dietetyki zwierząt. Odbyła dwie praktyki w lecznicach weterynaryjnych, a w jednej z nich poznała Kasię Towalewską i Agnieszkę Cholewiak-Góralczyk i przyglądała się ich pracy. Zrozumiała wtedy, że dietetyka zwierząt to temat, którym chce zajmować się zawodowo. Obecnie uczestniczy w kursie zawodowym Dietetyka psów I kotów, pomaga dziewczynom w codziennej pracy Fundacji, a także układa swoje pierwsze diety. Niedługo kończy tez studia na Wydziale Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt na SGGW. Prywatnie opiekunka dwóch kotów, Kisi i Torcika.