Fundacja

Surowe Kotki i Psy

Założona w 2016 roku Fundacja Surowe Kotki i Psy jako główny cel statutowy wybrała inspirowanie i promowanie zdrowego żywienia zwierząt domowych, w szczególności psów i kotów. Ponadto skupiamy się na pomocy fundacjom, stowarzyszeniom i osobom działającym na rzecz zwierząt poprzez edukację na temat żywienia.

Bierzemy czynny udział w organizacji targów, spotkań, seminariów, konferencji i szkoleń mających promować prawidłowe żywienie zarówno psów jak i kotów. Nasza działalność jest ukierunkowana na propagowanie karmienia zwierząt dietą odpowiadającą potrzebom gatunkowym, w tym dietą BARF oraz na zapewnienie im odpowiedniego dobrostanu dla zachowania ich zdrowia fizycznego i prawidłowej kondycji psychicznej.

Współpracujemy również z innymi organizacjami pozarządowymi zajmującymi się pomocą zwierzętom oraz uczestniczymy w procesach certyfikacyjnych artykułów dla zwierząt.

Poznaj nasz zespół

Agnieszka Cholewiak-Góralczyk

Agnieszka Cholewiak-Góralczyk

Tech. weterynarii, behawiorysta, dietetyk

Specjalizuje się w żywieniu psów i kotów oraz opracowywaniu planów żywieniowych (w tym diety BARF) dla zwierząt zarówno chorych, jak i zdrowych.  Jest autorką 4 książek na temat żywienia psów i kotów oraz wielu artykułów publikowane w czasopismach branżowych dla opiekunów zwierząt. Założycielka fundacji Surowe Kotki i Psy, promującej zdrowe żywienie kotów i psów.

Oprócz tego, że jest dietetykiem, jest profesjonalną i certyfikowaną behawiorystką, która ukończyła kurs COAPE z zakresu behawioryzmu zwierząt.

Katarzyna Towalewska

Dietetyk

W Fundacji Surowe Kotki i Psy zajmuje się koordynacją pracy dietetyków oraz ściśle współpracuje z Agnieszką Cholewiak-Góralczyk.

Jest członkiem The European Society of Veterinary and Comparative Nutrition (ESVCN).. Specjalizuje się w dietetyce kotów, zarówno zdrowych jak i chorych. Pracuje z pacjentami na karmach komercyjnych oraz z tymi na dietach przygotowywanych samodzielnie w domu. Prowadzi edukacyjny profil na Facebooku „Kot Czarek – o dietetyce w teorii i praktyce”.

 

Katarzyna Towalewska dietetyk zwierzęcy online
Aleksandra Szuba

Aleksandra Szuba

Lek. weterynarii, dietetyk

Ma 8 psów zaprzęgowych, opiekuje się nimi, a jej narzeczony trenuje je w sporcie psich zaprzęgów. Jest Prezesem Klubu Zaprzęgowego i mega (mega!) psiarą, ale z miękkim miejscem w serduszku dla kotów.  

Do tego karmi całe swoje towarzystwo BARFem. Jest jedną z najsilniejszych osób, jakie w życiu poznałam i się nigdy nie poddaje. Jak my wszystkie jest fanką literatury fantasy i kocha tatuaże, których ma już całkiem sporo.

Maria Budzyk

Dietetyk

Z wykształcenia psycholog, hodowca owiec i kóz, w wolnych chwilach trenuje pasterstwo ze swoim psem- owczarkiem belgijskim odmiany tervueren z linii użytkowej.  Choroba nerek jej nieżyjącego już maine coona spowodowała, że zainteresowała się dietą BARF w czasach, gdy jeszcze to sucha karma wiodła prym.

Dzisiaj dla odmiany poza sportem oddaje się problemom układu pokarmowego, które mocno gnębią współczesne zwierzęta. Testując na swoim psie z IBD ciągle szuka nowych alternatyw, które pozwoliłby zrozumieć, dlaczego ta paskudna choroba jest tak trudna do wyleczenia, jak poprawić życie zwierząt mierzących się z nieustającymi kłopotami ze strony układu trawiennego. 

Maria Budzyk dietetyk zwierzęcy online
Berenika Niesłuchowska dietetyk zwierzęcy online

Berenika Niesłuchowska

Behawiorysta, dietetyk

Zajmuje się dietetyką psów i kotów. Przygotowuje plany żywieniowe dla zwierząt zdrowych i chorych. Pracuje przede wszystkim na dietach przygotowywanych samodzielnie przez opiekunów w domu (dieta BARF).

Od kilku lat prowadzi edukacyjną stronę Kotuszkowo.pl i powiązane z nią media społecznościowe, na których popularyzuje wiedzę z zakresu żywienia i behawioru zwierząt. Dodatkowo publikuje artykuły branżowe, prowadzi wykłady i angażuje się w akcje na rzecz zwierząt. Prywatnie opiekunka 3 kotek: Saszy, Aiszy i Elzy oraz suczki Miji.

Michalina Śliwińska

Behawiorysta, dietetyk

Behawiorystyką zajmuje się od 2 lat. Specjalizuje się w rozwiązywaniu konfliktów w kociej grupie oraz przygotowywaniu kotów i ich opiekunów do zmian, takich jak pojawienie się w domu dziecka lub kolejnego kota. W dietetyce najchętniej układa diety BARF dla zwierząt z chorobami układu pokarmowego.

Ukończyła studia podyplomowe z Behawiorystyki kotów i kurs zawodowy z Dietetyki psów i kotów. W swojej pracy zwraca uwagę na behawioralne aspekty żywienia i łączy wiedzę z zakresu tych dwóch dziedzin, dzięki czemu pomaga swoim podopiecznym w kompleksowy sposób.

Michalina Śliwińska dietetyk zwierzęcy online
Tina Babiś prostypr.pl

Tina Babiś

Specjalistka ds. PR i marketingu, grafik

Z wykształcenia grafik komputerowy, z zamiłowania podróżniczka. Od 5 lat wspieram firmy w biznesie online, projektuję strony i sklepy e-commerce, tworzę strategie marketingowe oraz buduję pozytywny wizerunek w mediach społecznościowych. CEO firmy PROSTYPR. 
 

W Fundacji Surowe Kotki i Psy zajmuję się sprawami techniczno-wizualnymi oraz ściślę współpracuję z założycielką fundacji – Agnieszką, koordynując jej grafik oraz bieżące zadania całego zespołu.

Tomek Patej - nieaktywny

Dietetyk

Rodzynek w stajni Surowych Kotków, działający pod marką osobistą „BONE-a-PET-it, czyli po męsku o mięsku”. Wiedzę płynącą z wykształcenia (jest magistrem AWF ze specjalizacją w sportach siłowych, gdzie żywienie i suplementacja odgrywają ważną rolę) oraz marzenie by zapewnić zdrowie i długowieczność swojemu starszemu psu, przekuł na dyplom certyfikowanego specjalisty żywienia psów i kotów.  

Skutecznie wprowadza opiekunów w tajniki sztuki samodzielnego przygotowywania jakościowych posiłków dla ich zwierzaków (dieta BARF). Jego żona, Kasia Zendog, doświadczona psychoterapeutka psów, motywuje go do poszukiwania związków między sposobem żywienia a zachowaniem psów, dzięki czemu zalecenia dietetyczne Tomka wspierają terapie psich pacjentów Kasi.

Tomek Patej dietetyk zwierzęcy online
Sonia Zaleska

Sonia Zaleska

Gastroenterolog

Tytuł lekarza weterynarii otrzymałam w 2019 r., kończąc studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Gastroenterologią zajmuje się od 2020 roku. Głównie interesuje się chorobami jelit. Widzę bezpośrednią korelacje między dobra dietą a chorobami układu pokarmowego – stad decyzja o pracy w Fundacji Surowe Kotki i Psy. Miłośniczka psów i kotów. Prywatnie właścicielka psa Fevera i kota Kefira. Poza pracą interesuje się behawiorem psów i kotów, szkoleniem psów, podróżami i narciarstwem.

Kasia Szrajda

Zoofizjoterapeuta, zoodietetyk, zoopsycholog, instruktor psiego fitnessu

 
 Z wykształcenia jestem dietetykiem ludzkim, który zawsze marzył o pójściu na weterynarię. Dlatego moją ścieżkę kariery przeniosłam w 100% na pracę ze zwierzętami. W 2020r. rozpoczęłam szkołę dla zoofizjoterapeutów koni, a następnie w 2021r. zostałam również zoofizjoterapeutą małych zwierząt (psy i koty). W 2022r. ukończyłam pierwszą edycję rocznego kursu z zakresu Dietetyki psów i kotów prowadzony przez Agnieszkę Cholewiak- Góralczyk oraz Katarzynę Towalewską w Warszawie. 
Katarzyna Szrajda dietetyk zwierzęcy online
Hanna Lewandowska dietetyk zwierzęcy online

Hanna Lewandowska - nieaktywna

Dietetyk psów i kotów

Dietetyką interesuje się od 2018 roku, wtedy też adoptowałam kotkę Kisię i zaczęłam zgłębiać temat żywienia, a szczególnie diety BARF. Brałam udział w licznych szkoleniach z zakresu dietetyki zwierząt. Odbyłam dwie praktyki w lecznicach weterynaryjnych, a w jednej z nich poznałam Kasię Towalewską i Agnieszkę Cholewiak-Góralczyk i przyglądałam się ich pracy. Zrozumiałam wtedy, że dietetyka zwierząt to temat, którym chce zajmować się zawodowo. Niedługo kończę tez studia na Wydziale Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt na SGGW. Prywatnie jestem opiekunką dwóch kotów, Kisi i Torcika. 

Basia Demczuk

Dietetyk, trener psów

 
Absolwentka kursu zawodowego „Dietetyka psów i kotów”, prowadzonego przez Agnieszkę Cholewiak–Góralczyk i Katarzynę Towalewską. Obserwując, jak dieta wpływa na jej psy i koty, postanowiła, że chce dzielić się tą wiedzą, pomagając innym zwierzętom i ich opiekunom. Związana ze zwierzętami od najmłodszych lat, jej pasją stała się etologia. Przygodę z tą dziedziną rozpoczęła ponad 12 lat temu, kiedy to adoptowała swojego pierwszego psa. To właśnie on, Hiro, a po dwóch latach dołączona do rodziny Freya, stanowili motywację do poszukiwań nowych dróg poprawy ich dobrostanu i zapewnienia im długiego i szczęśliwego życia. Naturalnym krokiem w jej pasji były liczne seminaria i warsztaty, które umożliwiły pogłębienie wiedzy z zakresu komunikacji, potrzeb zwierząt oraz dietetyki.
Basia- Hireya
Joanna Kempa

Joanna Kempa

Dietetyk, koci behawiorysta

W 2022 roku zdecydowała, że chce wywrócić swoje życie do góry nogami i dostała się na drugą edycję kursu Dietetyki psów i kotów. Do tej pory zrobiła magistra na kierunku, z którym nie chciała wiązać swojej przyszłości i pracowała w firmie, która nie przynosiła jej satysfakcji. W międzyczasie została dyplomowaną kocią behawiorystką i wolontariuszką w pro zwierzęcej fundacji. Jednak od zawsze marzyła, aby związać życie zawodowe ze zwierzętami, a problemy zdrowotne jej kocich członków rodziny – Miodka, Kiwika i Oriona – popchnęły ją w szpony zwierzęcej dietetyki. Mądre żywienie psów i kotów stało się pasją, a wkrótce pojawiła się chęć dzielenia zdobytą wiedzą i doświadczeniem z innymi Opiekunami zwierząt. 

Magda Dymarczyk

Dietetyk, Koci Behawiorysta

 
Od dzieciństwa deklarowała miłość do psów, ale gdy w jej życiu przypadkowo pojawił się kot, Rengar, to całkowicie zmieniło jej perspektywę. Od tego momentu zafascynowana światem kotów, postanowiła zgłębiać ich tajemnice, co skłoniło ją do studiów na kierunku „Behawiorystyka zwierząt towarzyszących – Koty”. Po ich ukończeniu, stała się praktykującym behawiorystą.  Jej zainteresowanie dietetyką rozwinęło się, gdy zauważyła problem nieodpowiedniego odżywiania wśród kotów, które odwiedzała w swojej praktyce. Zaczęła intensywnie studiować temat, by móc lepiej doradzać w kwestiach żywieniowych. Jest absolwentką „Surowej Szkoły” prowadzonej przez Agnieszkę Cholewiak–Góralczyk i Katarzynę Towalewską. Aktualnie jej domowe stado składa się z trzech kotów: Granta, Ferrana i Szczerbatka, którzy od pierwszego dnia jedzą BARFa.
Magda D1
szymon

Szymon Wiktor

Producent, reżyser, fotograf w skrócie One man army
Specjalizuję się w TikToku, prowadzę przedsiębiorców oraz klientów prywatnych od A do Z.
​Skończyłem Warszawską Szkołę Filmową, jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej w Akademi Leona Koźmińskiego, dotyczącej TikToka jako narzędzia dydaktycznego.
​W Fundacji Surowe Kotki i Psy zajmuję się treścią video oraz tworzeniem wszelakich rzeczy związanych z rozwojem wizualnym naszych działań.
​Od stycznia tato Coco – Pudla miniaturowego.

Aleksandra Marcinkowska

Lekarka weterynarii, dietetyczka psów i kotów

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie oraz rocznego kursu zawodowego „Dietetyka psów i kotów” prowadzonego przez Agnieszkę Cholewiak–Góralczyk i Katarzynę Towalewską. Wraz z kolejnymi latami studiów, widząc ogromy potencjał wpływu diety na komfort życia pacjenta, poszerzała swoją wiedzę o żywieniu zwierząt uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach o tematyce dietetycznej. Jednocześnie sama miała okazję obserwować pozytywne rezultaty płynące z diety BARF, karmiąc w ten sposób swojego chorującego przewlekle towarzysza – kota Bazyla, który dzięki prawidłowej diecie odzyskał energię do życia.

Na co dzień, łącząc wiedzę medyczną zdobytą w czasie studiów z praktyką dietetyczną, wspiera żywieniowo zarówno pacjentów zdrowych jak i chorych. 

fot.Ola.M
image_123650291

Sara Gajewska

Dietetyk psów i kotów, behawiorysta psów

Praca ze zwierzętami od dawna była moim marzeniem i pierwszym krokiem do jego realizacji było ukończenie studiów podyplomowych na kierunku Behawiorystyka zwierząt towarzyszących a następnie kursu Behawiorysta-zoopsycholog. Zdobywając wiedzę z zakresu behawioru dużą uwagę poświęcałam tematyce właściwego żywienia zwierząt, szczególnie w kontekście tego, jak wpływa ono na zdrowie oraz zachowanie. Zagadnienia dietetyczne interesowały mnie coraz bardziej i zaczęłam rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie, uczestnicząc w kursach, konferencjach i szkoleniach. W 2022 r. ukończyłam pierwszą edycję kursu Dietetyki psów i kotów w Warszawie, prowadzonego przez Agnieszkę Cholewiak-Góralczyk oraz Katarzynę Towalewską. Prywatnie jestem opiekunką psiej seniorki Maszy.

Alina Wilczyńska-Żurawska

pielęgniarka weterynaryjna, dietetyk psów i kotów

Żywieniem kotów zainteresowała się 10 lat temu, po przygarnięciu kota z chorobą jelit, dla którego leczenie farmakologiczne okazało się niewystarczające. Najwięcej satysfakcji sprawia jej opieka nad pacjentami chorymi przewlekle i możliwość zapewnienia im komfortu. Szczególne miejsce w jej zainteresowaniach zajmuje wspomaganie dietetyczne zwierząt z chorobami nerek oraz od niedawna pacjentów onkologicznych, a to za sprawą swojej kocicy chorej na chłoniaka. Jest absolwentką studiów podyplomowych Pielęgniarstwa i chowu zwierząt towarzyszących na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz drugiej edycji Kursu dietetyki psów i kotów, prowadzonego przez Agnieszkę Cholewiak-Gralczyk oraz Katarzynę Towalewską. W mediach społecznościowych prowadzi profil Wet Piguła i zoodietetyka. W wolnych chwilach relaksuje się z kotem/kotami na kolanach i książką lub na pieszych wycieczkach za miastem. 

1703705213990(2)