Fundacja
Surowe Kotki i Psy
Założona w 2016 roku Fundacja Surowe Kotki i Psy jako główny cel statutowy wybrała inspirowanie i promowanie zdrowego żywienia zwierząt domowych, w szczególności psów i kotów. Ponadto skupiamy się na pomocy fundacjom, stowarzyszeniom i osobom działającym na rzecz zwierząt poprzez edukację na temat żywienia.
Bierzemy czynny udział w organizacji targów, spotkań, seminariów, konferencji i szkoleń mających promować prawidłowe żywienie zarówno psów jak i kotów. Nasza działalność jest ukierunkowana na propagowanie karmienia zwierząt dietą odpowiadającą potrzebom gatunkowym, w tym dietą BARF oraz na zapewnienie im odpowiedniego dobrostanu dla zachowania ich zdrowia fizycznego i prawidłowej kondycji psychicznej.
Współpracujemy również z innymi organizacjami pozarządowymi zajmującymi się pomocą zwierzętom oraz uczestniczymy w procesach certyfikacyjnych artykułów dla zwierząt.
Dołącz do naszej grupy edukacyjnej na Facebooku.
Poznaj nasz zespół

Agnieszka Cholewiak-Góralczyk
Tech. weterynarii, behawiorysta, dietetyk
Specjalizuje się w żywieniu psów i kotów oraz opracowywaniu planów żywieniowych (w tym diety BARF) dla zwierząt zarówno chorych, jak i zdrowych. Jest autorką 4 książek na temat żywienia psów i kotów oraz wielu artykułów publikowane w czasopismach branżowych dla opiekunów zwierząt. Założycielka fundacji Surowe Kotki i Psy, promującej zdrowe żywienie kotów i psów.
Oprócz tego, że jest dietetykiem, jest profesjonalną i certyfikowaną behawiorystką, która ukończyła kurs COAPE z zakresu behawioryzmu zwierząt.
Aleksandra Szuba
Lek. weterynarii, dietetyk
Ma 8 psów zaprzęgowych, opiekuje się nimi, a jej narzeczony trenuje je w sporcie psich zaprzęgów. Jest Prezesem Klubu Zaprzęgowego i mega (mega!) psiarą, ale z miękkim miejscem w serduszku dla kotów.
Do tego karmi całe swoje towarzystwo BARFem. Jest jedną z najsilniejszych osób, jakie w życiu poznałam i się nigdy nie poddaje. Jak my wszystkie jest fanką literatury fantasy i kocha tatuaże, których ma już całkiem sporo.


Katarzyna Towalewska
Behawiorysta
Specjalizuje się w dietetyce kotów, zarówno zdrowych jak i chorych. Pracuje z pacjentami na karmach komercyjnych oraz z tymi na dietach przygotowywanych samodzielnie w domu. Prowadzi edukacyjny profil na Facebooku „Kot Czarek – o dietetyce w teorii i praktyce”.
Działa w Fundacji Surowe Kotki i Psy propagując zdrowe żywienie psów i kotów wśród opiekunów zwierząt. Jest członkiem The European Society of Veterinary and Comparative Nutrition (ESVCN).
Maria Budzyk
Dietetyk
Z wykształcenia psycholog, hodowca owiec i kóz, w wolnych chwilach trenuje pasterstwo ze swoim psem- owczarkiem belgijskim odmiany tervueren z linii użytkowej. Choroba nerek jej nieżyjącego już maine coona spowodowała, że zainteresowała się dietą BARF w czasach, gdy jeszcze to sucha karma wiodła prym.
Dzisiaj dla odmiany poza sportem oddaje się problemom układu pokarmowego, które mocno gnębią współczesne zwierzęta. Testując na swoim psie z IBD ciągle szuka nowych alternatyw, które pozwoliłby zrozumieć, dlaczego ta paskudna choroba jest tak trudna do wyleczenia, jak poprawić życie zwierząt mierzących się z nieustającymi kłopotami ze strony układu trawiennego.


Berenika Niesłuchowska
Behawiorysta, dietetyk
Zajmuje się dietetyką psów i kotów. Przygotowuje plany żywieniowe dla zwierząt zdrowych i chorych. Pracuje przede wszystkim na dietach przygotowywanych samodzielnie przez opiekunów w domu (dieta BARF).
Od kilku lat prowadzi edukacyjną stronę Kotuszkowo.pl i powiązane z nią media społecznościowe, na których popularyzuje wiedzę z zakresu żywienia i behawioru zwierząt. Dodatkowo publikuje artykuły branżowe, prowadzi wykłady i angażuje się w akcje na rzecz zwierząt. Prywatnie opiekunka 3 kotek: Saszy, Aiszy i Elzy oraz suczki Miji.
Michalina Śliwińska
Behawiorysta, dietetyk
Behawiorystyką zajmuje się od 2 lat. Specjalizuje się w rozwiązywaniu konfliktów w kociej grupie oraz przygotowywaniu kotów i ich opiekunów do zmian, takich jak pojawienie się w domu dziecka lub kolejnego kota. W dietetyce najchętniej układa diety BARF dla zwierząt z chorobami układu pokarmowego.
Ukończyła studia podyplomowe z Behawiorystyki kotów i kurs zawodowy z Dietetyki psów i kotów. W swojej pracy zwraca uwagę na behawioralne aspekty żywienia i łączy wiedzę z zakresu tych dwóch dziedzin, dzięki czemu pomaga swoim podopiecznym w kompleksowy sposób.


Tina Babiś
Specjalistka ds. PR i marketingu, techniczna ogarniaczka
Specjalistka ds. content marketingu, WordPress oraz social media.
Z wykształcenia grafik komputerowy, z zamiłowania podróżniczka.
Od 5 lat wspiera firmy w biznesie online, projektując strony WWW, tworząc strategie marketingowe oraz budując rozpoznawalność w mediach społecznościowych. CEO firmy PROSTYPR.
Tomek Patej
…
Rodzynek w stajni Surowych Kotków, działający pod marką osobistą „BONE-a-PET-it, czyli po męsku o mięsku”. Wiedzę płynącą z wykształcenia (jest magistrem AWF ze specjalizacją w sportach siłowych, gdzie żywienie i suplementacja odgrywają ważną rolę) oraz marzenie by zapewnić zdrowie i długowieczność swojemu starszemu psu, przekuł na dyplom certyfikowanego specjalisty żywienia psów i kotów.
Skutecznie wprowadza opiekunów w tajniki sztuki samodzielnego przygotowywania jakościowych posiłków dla ich zwierzaków (dieta BARF). Jego żona, Kasia Zendog, doświadczona psychoterapeutka psów, motywuje go do poszukiwania związków między sposobem żywienia a zachowaniem psów, dzięki czemu zalecenia dietetyczne Tomka wspierają terapie psich pacjentów Kasi.


Hanna Lewandowska
Wsparcie merytoryczno-administracyjne
Dietetyką interesuje się od 2018 roku, wtedy też adoptowała kotkę Kisię i zaczęła zgłębiać temat żywienia, a szczególnie diety BARF. Brała udział w licznych szkoleniach z zakresu dietetyki zwierząt. Odbyła dwie praktyki w lecznicach weterynaryjnych, a w jednej z nich poznała Kasię Towalewską i Agnieszkę Cholewiak-Góralczyk i przyglądała się ich pracy. Zrozumiała wtedy, że dietetyka zwierząt to temat, którym chce zajmować się zawodowo. Obecnie uczestniczy w kursie zawodowym Dietetyka psów I kotów, pomaga dziewczynom w codziennej pracy Fundacji, a także układa swoje pierwsze diety. Niedługo kończy tez studia na Wydziale Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt na SGGW. Prywatnie opiekunka dwóch kotów, Kisi i Torcika.
Kasia Szrajda
Zoofizjoterapeuta, zoodietetyk, zoopsycholog, instruktor psiego fitnessu
