Zoofarmakognozja Stosowana

Zoofarmakognozja to fascynująca nauka czerpiąca z dziedzin takich jak etologia, farmakognozja, botanika, ekologia, zoologia i weterynaria. Jej głównym założeniem jest wrodzona zdolność zwierząt do podejmowania działań mających pozytywny wpływ na ich zdrowie, opierająca się na ich instynktownym wyborze roślin i innych naturalnych substancji o właściwościach leczniczych.

Wizyty odbywają się wyłącznie stacjonarnie w Markach pod Warszawą. Przyjmuje Agnieszka Cholewiak Góralczyk. 

Przed zapisem zapoznaj się z regulaminem konsultacji. 

 

Zoofarmakognozja stosowana to praktyczna interpretacja tej nauki, w której oferujemy zwierzętom różnorodne, naturalne substancje, umożliwiając im wybór zgodnie z ich instynktami i aktualnymi potrzebami zdrowotnymi.

Zoofarmakognozja może przynieść zwierzęciu wiele korzyści, w tym:

  • redukcję stresu,
  • pomoc w radzeniu sobie z traumami wynikającymi z doświadczeń z przeszłości, np. długotrwałym pobytem w schronisku, przemocą, przewlekłymi chorobami i leczeniem
  • wsparcie w leczeniu chorób 
  • poprawę jakości życia na różnych etapach rozwoju, jak starość czy dojrzewanie.

 

Warto jednak pamiętać, że zoofarmakognozja, mimo swojej naturalności, powinna zawsze być stosowana pod okiem doświadczonego specjalisty. Stosowana nieprawidłowo może bardzo zaszkodzić. Olejki eteryczne, hydrolaty, substancje minreralne, zioła – wszystkie muszą być wysokiej jakości i bezpieczne od pestycydów, metali ciężkich etc. Na rynku znajduje się wiele produktów niskiej jakości, których stosowanie nie będzie bezpieczne!

 

Nie zastępuje ona tradycyjnej opieki weterynaryjnej, ale jest cennym uzupełnieniem, które pozwala lepiej zrozumieć i zaspokoić instynktowne potrzeby naszych czworonogów. 

 

Sesje zoofarmakognozji są możliwe w Markach u Agnieszki Cholewiak-Góralczyk, podczas których wykorzystywane są rośliny lecznicze, olejki eteryczne, hydrolaty, oraz naturalnie występujące substancje mineralne. Dzięki tym naturalnym substancjom, możemy wesprzeć organizm zwierzęcia, zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym. Ze względu na ogromne obłożenie pracą jest to opcja tylko dla pacjentów Agnieszki – przebadanych, znanych. Zoofarmakognozja jest czasochłonna, wymaga spokoju ale i dokładnego stosowania się do zasad.  

Umów się